Picea glauca Dendrofarma GoldPBR to wolno rosnąca, gęsta odmiana świerka białego o kulistym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm średnicy. Starsze egzemplarze mogą się nieznacznie wypiętrzać przyjmując kształt lekko kopulasty. Roślina doskonale prezentuje się zaszczepiona na pniu. Cechą charakterystyczną tej odmiany są złocistożółte, wiosenne przyrosty, które stopniowo zmieniają kolor na zielony. Mogą być one przypalane przez silne słońce. Pędy są cienkie i gęsto ułożone na roślinie. Roczne przyrosty mają ok. 1,5 cm długości. Igła delikatna i krótka. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 5 letnie, zaszczepione na wysokości nie mniejszej niż 60 cm.
Inne odmiany (o pokroju kulistym lub stożkowym) o złocistożółtych lub kremowożółtych wiosennych przyrostach w obrębie Picea glauca to m.in.:
- Picea glauca Daisys’s White HB 3
- Picea glauca Jalako Gold
- Picea glauca JW Daisys’s White (nazwa handlowa: Picea glauca Daisys’s White)
- Picea glauca Mac Golden (synonim: Picea glauca Mac’s Gold)
- Picea glauca Spring Surprise
- Picea glauca Starlight

WYMAGANIA
Odmiana nie ma specjalnych wymagań siedliskowych. Najlepiej jednak rośnie na glebach zasobnych, przepuszczalnych, lekko wilgotnych i lekko kwaśnych. Zimowe wiatry połączone z lutowym słońcem mogą prowadzić do przesuszania igły. Dlatego warto w tym okresie zabezpieczyć roślinę od strony nasłonecznionej np. agrowłókniną. Odmiana wymaga stanowiska słonecznego. Należy chronić ją przed przędziorkiem. Odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Świerk biały Dendrofarma GoldPBR doskonale nadaje się do każdego typu ogrodu, na skalniaki, alpinaria i wrzosowiska. Można go także prowadzić przez wiele lat w pojemnikach, ozdabiając tarasy lub balkony.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO/INNE
Odmiana znaleziona ok. 1995 roku przez M. Kałuzińskiego, Polska. Jest to mutacja, która powstała na Picea glauca Alberta Globe. Picea glauca Dendrofarma GoldPBR jest odmianą licencjonowaną. Każda roślina oferowana do sprzedaży w naszej Szkółce zaopatrzona jest w kolorową etykietę (patrz zdjęcie poniżej) potwierdzającą uregulowanie opłaty licencyjnej.

Picea glauca Dendrofarma Gold - zima
Picea glauca Dendrofarma GoldPBR - wiosna

Świerk biały Dendrofarma Gold - zima
Świerk biały Dendrofarma GoldPBR - wiosna

Picea glauca Dendrofarma Gold - zima
Świerk biały Dendrofarma GoldPBR - wiosna

Świerk biały Dendrofarma Gold - zima
Picea glauca Dendrofarma GoldPBR - wiosna

Picea glauca Dendrofarma Gold - zima
Igła na wiosnę

Świerk biały Dendrofarma Gold - zima
Igła na wiosnę

Picea glauca Dendrofarma Gold - zima
Picea glauca Dendrofarma GoldPBR - zima

Świerk biały Dendrofarma Gold - zima
Świerk biały Dendrofarma GoldPBR - zima

Picea glauca Dendrofarma Gold - zima
Igła zimą i etykieta potwierdzająca uregulowanie
opłaty licencyjnej

Świerk biały Dendrofarma Gold - zima
Igła na wiosnę

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.