Chamaecyparis nootkatensis ‘Aldrich Mountain’ rośnie początkowo kuliście. Starsze rośliny mogą się lekko wypiętrzać i przyjmować kształt szerokiego stożka. Pokrój delikatny, ażurowy, z końcówkami pędów charakterystycznie przewisającymi. Barwa łusek ciemnozielona.

WYMAGANIA
Cyprysik nutkajski ‘Aldrich Mountain’ wymaga gleb żyznych i dobrze zdrenowanych. Preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste. Odmiana w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Chamaecyparis nootkatensis ‘Aldrich Mountain’ to roślina pasująca do każdego typu ogrodu. Można ją sadzić nawet w niedużych ogródkach ze względu na dość powolny wzrost i stosunkowo niewielkie, docelowe rozmiary.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w górach Aldrich, Oregon, USA. Niektóre źródła, ze względu na m.in. wybarwienie i wygląd pędów, umieszczają ją w obrębie Thuja plicata. Stąd w niektórych ofertach i opracowaniach roślina ta przedstawiana jest jako Thuja plicata ‘Aldrich Mountain’.

Chamaecyparis nootkatensis Aldrich Mountain – zbliżenie igieł
Chamaecyparis nootkatensis 'Aldrich Mountain' –
zbliżenie igieł

Cyprysik nutkajski Aldrich Mountain – zbliżenie igieł
Cyprysik nutkajski 'Aldrich Mountain' – zbliżenie igieł

Chamaecyparis nootkatensis Aldrich Mountain – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Chamaecyparis nootkatensis 'Aldrich Mountain' –
przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Chamaecyparis nootkatensis Aldrich Mountain – zbliżenie igieł Cyprysik nutkajski Aldrich Mountain – zbliżenie igieł Chamaecyparis nootkatensis Aldrich Mountain – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.