Abies koreana Kohouts IcebreakerPBR to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana jodły koreańskiej. Po 10 latach dorasta do ok. 15 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Odmiana ta charakteryzuje się gęstym, płasko-kulistym pokrojem. Roczne przyrosty dochodzą do 3-4 cm długości. Cechą charakterystyczną tej odmiany są bardzo mocno wywinięte igły, które ukazują tylko swoją spodnią stronę, barwy kredowobiałej. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 4 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Jodła koreańska Kohouts IcebreakerPBR preferuje gleby żyzne oraz umiarkowanie wilgotne. Można ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Abies koreana Kohouts IcebreakerPBR to odmiana nowa i niezwykle atrakcyjna. Ze względu na swój wyjątkowy urok najlepiej sadzić ją w miejscach widocznych i wyeksponowanych. Dobrze będzie się prezentować wśród niewielkich roślin iglastych, w ogrodach skalnych lub na wrzosowiskach. Roślina w pełni mrozoodporna.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została znaleziona w 1998 r. przez niemieckiego szkółkarza Jörga Kohouta. Jest to „czarcia miotła” powstała na Abies koreana Silberlocke. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012. Abies koreana Kohouts IcebreakerPBR jest odmianą licencjonowaną. Każda roślina oferowana do sprzedaży w naszej Szkółce zaopatrzona jest w kolorową etykietę (patrz zdjęcie poniżej) potwierdzającą uregulowanie opłaty licencyjnej.

Abies koreana Kohouts Icebreaker
Abies koreana Kohouts Icebreaker

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Jodła koreańska Kohouts Icebreaker
Jodła koreańska Kohouts Icebreaker

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł i etykiety potwierdzającej uregulowanie opłaty licencyjnej
Zbliżenie igieł i etykiety potwierdzającej
uregulowanie opłaty licencyjnej

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Abies koreana Kohouts Icebreaker Zbliżenie igieł Zbliżenie igieł Jodła koreańska Kohouts Icebreaker Zbliżenie igieł Zbliżenie igieł i etykiety potwierdzającej uregulowanie opłaty licencyjnej

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.