Stipa tenuissima Ponytails jest wyjątkowo piękną, kępkową, wieloletnią trawą dorastającą do 50-60 cm wysokości. Odznacza się bardzo cienkimi, delikatnymi i zwiewnymi liśćmi, sterczącymi dość sztywno do góry. Mają one barwę jasnozieloną. Odmiana odporna na suszę. Nadaje się na skalniaki i wrzosowiska. Należy sadzić ją w miejscach ciepłych i słonecznych. W ofertach niektórych szkółek można spotkać pisownię: Ostnica mocna Pony Tails.

Stipa tenuissima Ponytails – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Stipa tenuissima Ponytails – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Stipa tenuissima Ponytails – zbliżenie liści
Stipa tenuissima Ponytails – zbliżenie liści

Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Ostnica cieniutka Ponytails – zbliżenie liści
Ostnica cieniutka Ponytails – zbliżenie liści

Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży
Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Stipa tenuissima Ponytails – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Stipa tenuissima Ponytails – zbliżenie liści Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Ostnica cieniutka Ponytails – zbliżenie liści Ostnica cieniutka Ponytails – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.