Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ to jedna z ładniejszych odmian pośród rozplenic. Jej ozdobą są piękne, szczotkowate kwiatostany pojawiające się od połowy czerwca aż do października. Początkowo mają barwę różowobordową, później stają się srebrzyste. Rozplenica wschodnia ‘Karley Rose’ tworzy zwarte, gęste kępy dorastające do 70 cm wysokości, a z kwiatostanami do 90 cm wysokości. Wymaga stanowisk słonecznych i ciepłych.

Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ – zbliżenie kwiatostanów
Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ –
zbliżenie kwiatostanów

Rozplenica wschodnia ‘Karley Rose’ – zbliżenie kwiatostanów
Rozplenica wschodnia ‘Karley Rose’ –
zbliżenie kwiatostanów

Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ – zbliżenie kwiatostanów Rozplenica wschodnia ‘Karley Rose’ – zbliżenie kwiatostanów Pennisetum orientale ‘Karley Rose’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.