Miscanthus sinensis Nippon to kępowa trawa o wyprostowanym pokroju, dorastająca wraz z kwiatostanem do ok. 1,5 m wysokości. Sama kępa ma ok. 0,8-1 m wysokości. Liście jasnozielone, wąskie. Kwiatostany pierzaste, gęste, początkowo różowobrązowe, później srebrzystoróżowe. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych. Doskonała roślina do sadzenia na rabatach, nad oczkami wodnymi i stawami oraz wśród innych roślin liściastych i iglastych.

Miscanthus sinensis Nippon – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Miscanthus sinensis Nippon – przykładowa
roślina oferowana do sprzedaży

Miskant chiński Nippon – zbliżenie liści
Miskant chiński Nippon – zbliżenie liści

Miscanthus sinensis Nippon – kwiatostany
Miscanthus sinensis Nippon – kwiatostany

Miskant chiński Nippon – zbliżenie kwiatostanów
Miskant chiński Nippon – zbliżenie kwiatostanów

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Miscanthus sinensis Nippon – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Miskant chiński Nippon – zbliżenie liści Miscanthus sinensis Nippon – kwiatostany Miskant chiński Nippon – zbliżenie kwiatostanów

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.