Koeleria glauca to trawa tworząca gęste kępki niebieskozielonych liści. Dorasta do ok. 20 cm wysokości. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca, a pędy kwiatostanowe mają do 60 cm wysokości. Jest rośliną łatwą w uprawie i ma małe wymagania glebowe choć najlepiej rośnie na glebach o odczynie zasadowym. Tolerancyjna na suszę.

Koeleria glauca – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Koeleria glauca – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Strzęplica sina – kwiatostany
Strzęplica sina – kwiatostany

Koeleria glauca – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Koeleria glauca – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Koeleria glauca – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Strzęplica sina – kwiatostany Koeleria glauca – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.