Dryopteris dilatata to paproć całkowicie lub częściowo zimozielona dorastająca do ok. 150 cm wysokości. Kłącze grube, wzniesione. W Polsce bardzo pospolita w górach, ale na niżu znacznie rzadziej spotykana. Preferuje gleby próchniczne i wilgotne. Wrażliwa na suszę. W pełni odporna na mróz.

Dryopteris dilatata – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Dryopteris dilatata – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Nerecznica szerokolistna – zbliżenie liści
Nerecznica szerokolistna – zbliżenie liści

Dryopteris dilatata – zbliżenie liści
Dryopteris dilatata – zbliżenie liści

Nerecznica szerokolistna – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Nerecznica szerokolistna – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Dryopteris dilatata – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Nerecznica szerokolistna – zbliżenie liści Dryopteris dilatata – zbliżenie liści Nerecznica szerokolistna – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.