Carex morrowii Variegata to rosnąca w zwartych kępach, długowieczna i zimozielona turzyca. Dorasta do ok. 40 cm wysokości. Liście długie, łukowato wygięte, ciemnozielone z wąskimi białymi brzegami. Rozrasta się słabo i długo pozostaje w zwartych kępach, ponieważ daje bardzo krótkie rozłogi. Nie jest rośliną ekspansywną i śmiało można ją sadzić na rabatach. Preferuje gleby żyzne i umiarkowanie wilgotne.

Carex morrowii Variegata – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Carex morrowii Variegata – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Turzyca Morrowa Variegata – zbliżenie liści
Turzyca Morrowa Variegata – zbliżenie liści

Carex morrowii Variegata – zbliżenie liści
Carex morrowii Variegata – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Carex morrowii Variegata – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Turzyca Morrowa Variegata – zbliżenie liści Carex morrowii Variegata – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.