Briza media ‘Ziter Zebra’ to wieloletnia trawa o ozdobnych liściach, w podłużne, zielonobiałe paski. Tworzy luźne kępki o krótkich, podziemnych kłączach. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Kwiatostan wiechowaty, luźny i mocno rozgałęziony. Kłoski są bardzo charakterystyczne, krótkie i bocznie spłaszczone, przez co nawet przy niewielkim wietrze łatwo wpadają w wibracje. Stąd nazwa trawy - drżączka. Briza media ‘Ziter Zebra’ jest trawą długowieczną i wytrzymałą na stresujące warunki glebowe i pogodowe. Nie jest rośliną ekspansywną.

Briza media ‘Ziter Zebra’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Briza media ‘Ziter Zebra’ – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Drżączka średnia ´Ziter Zebra´ – zbliżenie liści
Drżączka średnia ´Ziter Zebra´ – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Briza media ‘Ziter Zebra’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Drżączka średnia ´Ziter Zebra´ – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.